خدمات

خدمات

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed imperdiet libero id nisi euismod, sed porta est consectetur.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

IDEAS

CUSTOM SERVICES

Design. Build. Better.

Divider Image

Discover how our unique process improves your building experience.

OUR SKILLS

SAMPLE SKILL 1
85%
SAMPLE SKILL 2
90%
SAMPLE SKILL 3
85%

WE'RE HERE TO HELP

Let's Talk About Your New Project, We Can Do It!

SOLUTIONS

COMMON QUESTIONS

Frequent Questions

Divider Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed imperdiet libero

Vestibulum auctor felis eget orci semper vestibulum. Pellentesque ultricies nibh gravida, accumsan libero luctus, molestie nunc.

حجم موتور یعنی مجموع مقدار هوای داخل سیلندرها در فضایی که هر پیستون از نقطه مرگ بالا تا نقطه مرگ پایین طی میکند. به طور مثال وقتی میگوییم حجم موتور سایپا ۱۳۲ معادل ۱۳۰۰ سی سی یا ۱.۳ لیتر است یعنی هر کدام از سیلندر ها ۳۲۵ سی سی  حجم دارد.

  • ABS همان سیستم ضد بلوکه ترمز است.
  • EBS سیستم ترمز الکترونیکی هوشمن است که نیروی تروز زا بر حسب نیاز بین چرخها تقسیم میکند.
  • ASR سیستم ضد لغزش است و به صورت مکمل EBS عمل میکند.
  • ECS سیستم هوشمند کنترل پایداری خودرو است.

دلیلی ان صرفا ناشی از سرمای هواست که منجر به سفت شدن واسکازین و افزایش غلظت واسکازین گیربکس میشود و در نتیجه تعویض دنده ها نسبت به زمان گرم سفت تر به نظر میرسد.

قدرت موتور یعنی نیروییی که خودرو را حرکت میدهد و با واحد اسب بخار یا کیلو وات محاسبه میشود یک اسب بخار نیرویی است که میتواند جسم ۱۵۰ کیلو گرمی را در مدت ۲ ثانیه ۱ متر بالا بکشد در یک موتور میتوان با ضرب کردن دور موتور در مقدار گشتاور همان دور موتور قدرت موتور را به دست آورد که البته مقدار قدرت و گشتاور یک موتور در دورهای مختلف متفاوت است و با پیداکردن دور موتوری که بیشترین توان را میدهد. میتوان حداکثر توان آن موتور را تایین کرد. به طور مثال : حد اکثر قدرت موتور تیبا ی سایپا ۷۸ اسب بخار است.

گشتاور به معنی نیروی لازم برای گرداندن یک جسم است . در یک مثال ساده، وقتی میخواهیم یک مهره را به وسیله آچار باز کنیم ، هرچه دسته آچار بلند تر باشد یا نیروی بیشتر به اچار وارد کنیم.

در نتیجه گشتاور بیشتری را به مهره وارد کرده ایم که این مقدار نیرو در موتور خودروها بر حسب نیوتن متر محاسبه میشود و به آن نیروی تورک نیز گفته میشود. به طور مثال این عدد در موتور ۲۰۶ معادل ۱۲۰ نیوتن متر و در موتور تیبا معادل ۱۲۶ نیوتن متر میباشد